Veidi täpsemalt meetodist, mida Lasnaidee projekti käigus kasutasime ning mille eesmärk on lihtsustada headest ideedest töötavate lahenduste loomist. Meetodi nimi on Design to Improve Life ja selle on välja töötanud Taani disainiorganisatsioon Index, kelle fookuseks on disainmõtlemise kasutamine leidmaks uudseid (ja lihtsaid) ideid inimeste igapäevaelu parandamiseks. Tuntumad nende auhinnatud töödeks on nt õhkpadi-rattakiiver, uut moodi sotsiaalmaja või imelihtne plastikpudelist lamp. Et lihtsate aga mõjusate lahenduste välja töötamine ei oleks aga vaid disainerite pärusmaa, siis on nad välja töötanud ka oma haridusprogrammi, mida Lasnaidees kasutamegi.
Töömeetodi skeemist on näha, et töö koosneb neljast osast – probleemvaldkonna sõnastamine, kaardistamine ja uurimine, lahenduse prototüüpimine ja idee elluviimine. Lasnaidee töö käiguga saab tutvuda siin.
Немного подробней о методе, который использовали в процессе проекта Ласнаидеи, и задача которого облегчить разработку решений хороших идей. Метод Design to Improve Life был разроботан Датской дизайнерской организацией Index. В их фокусе использование дизайнерского мышления для выявления новых (и простых) идей для улучшения повседневной жизни. Среди их самых известных работ подушка безопастности и шлем для велосипедиста, социальный дом по новому и простая лампа из пластиковой бутылки. Чтобы разработка прогрессивных идей не оставалось только в сфере дизайнерского мира, Index разработали образовательную программу, которую мы и используем в Ласнаидее.
На схеме видно, что работа состоит из четырех этапов – постановка проблемы, анализ, протопип решения и его воплощение. Подробнее ознакомиться с процессом работы проекта Ласнаидеи можно здесь.